FORGOT YOUR DETAILS?

Google Reklamları

Reklamlarınız için InteCity ile çalışmaya başladığınız certifiedzaman birçok servisimizden ücretsiz yararlanabilir, sınırsız teknik destek alırsınız. Bizimle çalışmaya yeni başlayan firmalar için hediye ettiğimiz ek bütçelerle maliyet avantajı elde eder, risk almadan daha az ödeyerek daha yüksek kazanç sağlarsınız.

Hesap optimizasyonu sayesinde reklam bütçeniz daha verimli kullanılır, %85'lere varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz. Web tasarımınızı ve hesap yapınızı, anahtar kelimelerinizi ve reklam metinlerinizi; Google içerik ve kalite yönergelerine uyumlu hale getirerek reklam konumunuzu yükseltebilir, daha düşük maliyetlerle daha etkili reklam yapabilir, daha geniş hedef kitlelere ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Sertifikalı İş Ortağı Şirket & Profesyonel Ekip

Reklamlarınız için Google Sertifikalı İş Ortağı ve konusunda uzman çok geniş bir ekip ile çalışırsınız. Hesabınızın oluşturulması, anahtar kelimelerinizin ve reklamlarınızın hazırlanması, hesap optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu ve performans önerileri için kesintisiz yardım alırsınız. Reklam stratejileriniz doğrultusunda ekibimiz işinizi kolaylaştırmak için her aşamada size destek verir, iş yükünüzü azaltır.

Optimizasyon ile Maksimum Performans, Minimum Maliyet

optimizasyonHesabınız en yüksek performansı elde edebileceğiniz şekilde iyileştirilir. İlgi düzeyi yüksek anahtar kelime seçimleri, etkili reklam metinleri ile yüksek kaliteli reklamlar hazırlanır. Bu sayede aynı reklam bütçesi ile daha yüksek ve etkin ziyaretçi sayılarına erişirsiniz, reklamlarınız mümkün olan en yüksek konumda yer alır. Yüksek kalite puanı hedefi ile AdWords İndirimcisi özelliğinden daha etkin yararlanmanız ve maliyetlerinizin düşürülmesi mümkün olur. Minimum harcama zorunluluğu yoktur; reklamlar için ödediğiniz tutarı siz belirlersiniz. Örneğin, reklamınıza 5 TL'lik bir günlük bütçe ve her ziyaretçi için 0,10TL'lik bir maksimum maliyet belirleyebilirsiniz. Reklamınız gösterildiğinde değil, yalnızca birisi reklamınızı tıklarsa ücretlendirilirsiniz. Anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için anahtar kelime trafiği ve maliyet tahminleri veriyoruz. (Anahtar kelime maliyetlerini tahmin edin )

Google AdWords Online Raporlama, Yönetim Arayüzü

Google AdWords raporlama hizmeti ile tüm istatistiklerinizi eş zamanlı olarak şeffaf bir biçimde görebilirsiniz. Google sunucularına doğrudan erişimli yönetim paneli sayesinde tüm değişikliklerinizi birkaç tıklama ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Ücretsiz Telefon/E-posta Desteği

Reklamlarınız hakkında aklınıza takılan konular hakkında bilgi almak için bize telefon, e-posta ya da canlı telefon-destegionline destek üzerinden ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ve hesap uzmanlarımız her türlü sorunuzu yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Haftanın 7 günü 09:00-21:00 saatleri arasında telefon, 24 saat boyunca e-posta desteği alabilirsiniz.

Ek Hizmetler

Ekibimiz yararlanabileceğiniz tüm imkanları takip eder. Birçok hizmetten ücretsiz yararlanırsınız.

  • Ücretsiz Google Analytics
  • Ücretsiz Geri Dönüşüm Takibi
  • Mobil Cihaz Reklamları
  • Google Maps/Earth/Rehber Kaydı
  • Google Görüntülü Reklam Ağı
  • Google Reklam Site Uzantıları
  • Arama Motoru Optimasyonu
  • Sosyal Medya Çözümleri

SORU - CEVAP

Genel Bilgiler

AdWords hesaplarını kendileri yöneten birçok reklamveren vardır. Ancak, bazı reklamverenler, reklam maliyetlerini düşürülmesi ve uzman yardım alabilmek için hesaplarının bir Google AdWords Sertifikalı İş Ortağı tarafından yönetilmesini tercih eder. AdresGezgini ile çalışırken reklam bütçenizi, bulunduğunuz yeri ve ne tür hizmetler almak istediğinizi belirtirsiniz. Uzman ekibimiz optimizasyon yoluyla maliyetlerinizi azaltacak, iş yükünüzü düşürecek, reklam verimliğinizi ve geri dönüşleri arttıracak çalışmaları sizin için takip eder. Vakitten ve nakitten kazanırsınız...

Reklam Önizleme aracı, fazladan gösterim oluşturmadan reklamlarınızı normal bir Google arama sonuçları sayfasındaki gibi görüntülemenizi sağlar.

Reklam Önizleme aracını kullanarak bir test araması yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

http://www.google.com.tr/adpreview adresine gidin.
Bir anahtar kelime girin.
google.com.tr veya google.fr gibi bir Google alanı girin.
Bir görüntü dili seçin.
Bir yer seçin. Açılır menülerden bir yer seçebilir veya özel enlem ve boylam koordinatları girebilirsiniz.
Reklamları önizle'yi tıklayın.

İpucu: Reklamınızı görüntülemek için düzenli olarak Google'da arama yapmak yerine Reklam Önizleme aracını kullanmanızı öneririz. Reklamınızı Google'da birçok kez aratmanız, reklamınızın birçok gösterim almasına ve tıklama oranınızın (TO) düşmesine neden olarak reklam konumunuzu etkileyebilir.

AdWords reklamlarınızın yayınlayabilmesi için, başvuru formunda yer alan tüm adımları tamamlamanız gerekir. Bir hesap oluşturmak ve AdWords özelliklerini hesabı etkinleştirmeden keşfetmek için tüm adımları tamamlayın. Ödemenizi tamamlayıncaya kadar reklamlarınız yayınlanmaz ve masraf tahakkuk etmez. Ödemelerinizi kredi kartı ile ya da banka havalesi ile yapabilirsiniz.

AdWords kampanyanızın maliyetini değerlendirmeye çalışırken dikkate almanız gereken birkaç temel nokta aşağıda açıklanmıştır.

Bütçenizi belirleyin

Minimum harcama zorunluluğu yoktur.
Her gün ne kadar harcama yapmak istediğinizle ilgili limiti siz belirlersiniz.
Tıklama başına ne kadar ödeme yapmak istediğinizi siz belirlersiniz.

Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın

Yalnızca reklamlarınıza yapılan tıklamalar için ödeme yaparsınız.

Tahminlerden kaçının

Anahtar kelime trafiğini ve maliyet tahminlerini keşfetmek, anahtar kelime seçimlerinde bilinçli tercihler yapmak ve bütçenizi maksimize etmek için Anahtar Kelime Aracını kullanabilirsiniz.

Performansınıza göre hesabınızı yönetin

Maliyetlerin yapısını belirleyip kampanyanızı başlattıktan sonra, bütçenizin sınırları içinde hareket etmelisiniz. Bundan sonra, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için reklam metnini, anahtar kelimeleri, yerleşimleri, kampanya ayarlarını, tıklama başına maliyet (TBM) tekliflerini ve günlük bütçeyi belirlemek üzere istediğiniz zaman hesabınıza erişebilirsiniz.

Google AdWords ile, işletmeniz için hızlı ve basit bir biçimde reklam oluşturup yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınızı Google'da ve reklamcılık ağımızda yayınlayabilirsiniz. AdWords için minimum bir aylık ücret ödemeniz gerekmez. Bütçeniz ne olursa olsun, yalnızca reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Başlamak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

AdWords reklamları, bir kullanıcı Google'da anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenir. Reklamlar, bir arama sayfasının yan sütunundaki "Sponsorlu bağlantılar"ın altında görünür ve ücretsiz arama sonuçlarının yukarısındaki ek konumlarda da görünebilir. Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızı, her geçen gün büyüyen Google Ağı'ndaki Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde yayınlamayı da tercih edebilirsiniz. Reklamınızın görünmesini istediğiniz Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da içeriğe dayalı hedefleme özelliğinin anahtar kelimelerinizi içerikle eşleştirmesine izin verebilirsiniz.

Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere, çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yapabilir ve hesabınızdaki raporları kullanarak reklamınızın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

Reklamlar, Google'da ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görünebilir:

Google

Arama motoru sonuçlarının yukarısında, yanında ya da aşağısında.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google görüntülü reklam ağı web siteleri dünya çapındaki internet kullanıcılarının %86'sına ulaşan, en büyük çevrimiçi reklamcılık ağıdır.

Maliyetler & Ödemeler

Hesabınız için her hangi bir etkinleştirme ücreti ödemenize gerek yoktur. Minimum 100 TL + KDV tutarındaki ödemeniz karşılığında hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.

Reklam kampanyanızda yer alan her anahtar kelime, mevcut reklamveren rekabeti çerçevesinde reklamlarınızın göstereceği performansa bağlı olarak farklı ilk sayfa tekliflerine ve reklam konumlarına sahip olabilir. mTBM teklifleri belirlenirken, anahtar kelime bazında reklam konumu, ilk sayfa teklifi ve yatırım getirisi gibi unsurlar dikkate alınmalıdır.

TBM (Tıklama başı maliyet) kampanyalarında, reklamlarınızı görüntüleyen kullanıcıların reklamlarınıza yapacağı her reel tıklama için, arama yapılan anahtar kelimeye verilen teklif tutarında bir ücretlendirme gerçekleşir ve bu maliyet mevcut reklam bütçenizden karşılanır. Anahtar kelime tıklama başı maliyet teklifleri ise reklam yönetim paneli aracılığı ile reklamverenler tarafından kolaylıkla belirlenebilmektedir.

BGBM (Bin gösterim başı maliyet) kampanyalarında ise, reklamlarınız her gösterildiğinde belirlenen BGBM teklifi üzerinden bir ücretlendirme gerçekleşir ve bu maliyet yine mevcut reklam bütçenizden karşılanır.

Hesap Yönetimi

Reklam bütçeniz, bulunduğunuz yer, hizmet vereceğiniz yer ve ne tür hizmetleriniz için reklam yapmak istediğiniz gibi bilgiler tarafınızdan öğrenildikten sonra reklam çalışmalarınız uzman ekibimiz tarafından başlatılarak hesabınız size maksimum yararı sağlayacak şekilde titizlikle oluşturulmaktadır. Sonrasında ise reklamlarınızın göstereceği performans ve tarafınızdan alacağımız geri bildirimler yardımıyla maliyetlerinizi azaltacak, iş yükünüzü düşürecek, reklam verimliğinizi ve geri dönüşleri arttıracak optimizasyon çalışmalarını sizin için takip eder. Bu süreç içerisinde kullanımınıza sunulan reklam yönetim paneliniz aracılığıyla reklamlarınızın performansını izleyebilir, istediğiniz şekilde müdahale edebilirsiniz.

Kullanımınıza sunulacak olan reklam yönetim paneli aracılığıyla reklamlarınızın performansını detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Kampanya, reklam grubu, anahtar kelime ve reklam metni bazında durdurma başlatma, ekleme ve teklif değişiklikleri gibi müdahaleleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hedefleme Seçenekleri

Reklamlar, Google'da ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görünebilir:

Google

Arama motoru sonuçlarının yukarısında, yanında ya da aşağısında.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google görüntülü reklam ağı web siteleri dünya çapındaki internet kullanıcılarının %86'sına ulaşan, en büyük çevrimiçi reklamcılık ağıdır.

Google AdWords reklamları İran, Sudan, Suriye ve Küba haricindeki tüm ülkelere ve şehirlere hedeflenebilmektedir.

Anahtar Kelimeler & Reklam Metinleri

Anahtar kelimeler, reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz arama sorgularında geçen ürününüzü/hizmetinizi tanımlayan alakalı kelime veya kelime öbekleridir.

Daha etkili bir anahtar kelime listesi oluşturmanın dört adımı aşağıda belirtilmiştir:

Listenizi oluştururken kendinizi müşterilerin yerine koyun. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanımlamak için müşteriler hangi terimleri veya ifadeleri kullanırdı? Kullanıcıların işletmenizi bulmak için Google'da arayabileceğini düşündüğünüz anahtar kelimelerin listesini hazırlayın. Daha sonra listenizi farklı yazımlar (ör. nakliyat ve nakliye), çoğul haller, eş anlamlılar ve yanlış yazımlar dahil alakalı varyasyonları içerecek şekilde genişletin. Fikir üretmenize yardımcı olması için Anahtar Kelime Türetme Aracı'nı kullanabilirsiniz.

Fazla geniş anlamlı veya alakasız anahtar kelimeleri hassaslaştırın veya "eleyin". Fazla geniş anlamlı anahtar kelimeler çok gösterim ancak az tıklama getirerek performansınızı düşürebilir. Bunu önlemek için daha geniş aralıktaki ürünler veya hizmetlerle ilgili olabilecek genel anahtar kelimeleri listenizden silin. Tek kelimelik anahtar kelimeler büyük olasılıkla fazla genel olacağından iki veya üç kelimelik kelime öbekleri kullanın.

Örneğin, araç kiralama hizmetinizi tanıtmak için araç genel anahtar kelimesinin kullanılması, reklamınızı araç kaskosu, oyuncak araç, satılık araç gibi alakasız öğeleri arayan kullanıcılara gösterebilir. Anahtar kelimelerinizi daha belirgin kılmak için ürünlerinizi veya hizmetlerinizi açıklayan kelimeler ekleyin. Araç anahtar kelimesi yerine kiralık araçlar, araç kiralama ve istanbul araç kiralama gibi daha alakalı ve açıklayıcı anahtar kelimeler kullanmayı deneyin.

Anahtar kelime listenizi daha da iyileştirmek için Raporlarınızı sık sık kontrol edin Raporlar, kullanıcıların reklamınızı bulmak için tam olarak hangi arama sorgularını kullandığı konusunda bilgi verecektir. Bu bilgilerden yararlanarak yeni anahtar kelimeler ekleyebilir, anahtar kelimelerinizi durdurabilir veya tekliflerinizi düzenleyebilirsiniz.

Anahtar kelime eşleme seçeneklerini kullanın. Reklamlarınızla kullanıcıları hedeflemek için dört farklı anahtar kelime eşleme seçeneği kullanabilirsiniz: geniş, sıralı, tam veya negatif eşleme. Belirli bir seçeneği ayarlamazsanız, anahtar kelimeleriniz varsayılan olarak geniş eşlemeli olur. Hedef kitlenizi daha alakalı olacak şekilde daraltmak istiyorsanız, diğer seçeneklerden birine geçin. Anahtar kelimelerinize daha odaklanmış eşleme seçenekleri uygulayarak sunduklarınızla daha çok ilgilenen kullanıcılara ulaşabilir, tıklama başına maliyetinizi (TBM) azaltabilir ve YG'nizi artırabilirsiniz.

Reklam kampanyanızda yer alan her anahtar kelime, mevcut reklamveren rekabeti çerçevesinde reklamlarınızın göstereceği performansa bağlı olarak farklı ilk sayfa tekliflerine ve reklam konumlarına sahip olabilir. mTBM teklifleri belirlenirken, anahtar kelime bazında reklam konumu, ilk sayfa teklifi ve yatırım getirisi gibi unsurlar dikkate alınmalıdır.

Reklamlarınızın arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenebilmesi için ilgili anahtar kelimeye verilmesi gerekli olan minimum tbm teklif tutarı tahminidir. Reklam kampanyanızda yer alan her anahtar kelime, mevcut reklamveren rekabeti çerçevesinde reklamlarınızın göstereceği performansa bağlı olarak farklı ilk sayfa tekliflerine ve reklam konumlarına sahip olabilir.

Arama sonuçları sayfasında ya da görüntülü reklam ağında hedef kullanıcıların göreceği 25 karakterlik başlık satırı, 35'er karakterlik 2 açıklama satırı ve web adresinizi temsil eden görünen url alanlarından oluşan toplam 4 satırlık, reklamveren tarafından hazırlanan reklam mesajını içeren metindir.

Daha iyi hazırlanmış reklam metinleri, daha iyi reklam performansı demektir. Google'da arama yapan, potansiyel müşterilerin web sitenizi ziyaret etmelerinin tek nedeni, reklam metninizdir. Bu nedenle, reklam metininiz reklam kampanyanızın performansını belirlemede çok önemli bir rol oynar.

Reklam metninizi yazarken, firmanızın farkını ortaya koymalı, firmanıza ait ürün ve hizmetleri ön plana çıkarmalı ve potansiyel müşterileri sitenize çekmeyi hedeflemelisiniz.

Reklam Metni Püf Noktaları
-Popüler anahtar kelimeleri reklam metninize ekleyin.
-Reklamları doğru sayfaya, yani ürünlerinizin olduğu sayfaya yönlendirin.
-Harekete geçirme ifadeleri kullanın. (Örn: Hemen Sipariş Verin!)
-Büyük harfleri doğru kullanın. Her kelimenin ilk harfini büyük yazın. (Örn: Kaliteli Dijital Kamera)
-Ürünlerinizin özelliklerini belirtin. (Örn: 8MP Dijital Kamera)
-Promosyonlarınızı belirtin. (Örn: %10 İndirim, Ücretsiz Kargo)

Reklam metinleriniz kalite puanlarınızı etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Yüksek tıklanma oranına sahip reklamlar kalite puanınızın yükselmesine, dolayısı ile maliyetlerinizin azalmasına, daha düşük bütçe ile daha uzun süre ve daha düşük tekliflerle daha üst sırada reklam yayınlanmasına imkan tanır.

Her bir reklam metninizin performansı her bir anahtar kelimeniz için ayrı ayrı incelenir. (Tıklanma oranları, reklam metinlerinizi tıklayan kişilerin sitenizde geçirdiği süreler, sitenizde sağladığı iletişim, üyelik, sipariş ve satın alma işlemleri dikkate alınır). Sistem otomatik olarak yararlı geri dönüşler sağlayan metinleri daha sık gösterir.

MTBM Teklifleri & Reklam Konumu

Maksimum tıklama başına maliyet (TBM), reklamınıza yapılan bir tıklama için ödemek istediğiniz en yüksek tutardır. Reklamlar Arama Ağı'nda göründüğünde, maksimum TBM, reklam konumunu etkileyen faktörlerden biridir. Maksimum TBM'nizi artırmak, reklamınızın konumunu yükseltebilir.

Reklam kampanyanızda yer alan her anahtar kelime, mevcut reklamveren rekabeti çerçevesinde reklamlarınızın göstereceği performansa bağlı olarak farklı ilk sayfa tekliflerine ve reklam konumlarına sahip olabilir. mTBM teklifleri belirlenirken, anahtar kelime bazında reklam konumu, ilk sayfa teklifi ve yatırım getirisi gibi unsurlar dikkate alınmalıdır.

Minimum anahtar kelime teklifi teknik olarak 0,01 TL'dir. Ancak reklamlarınızın arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenebilmesi için her bir anahtar kelimeye verilmesi gerekli olan minimum bir teklif tutarı vardır. Bu teklif, ilgili anahtar kelimenin hesap içinde gösterdiği performans ve üzerindeki reklam rekabetine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Hayır, rakiplerinizin verdiği teklifleri göremezsiniz.

Ancak aşağıda kendi teklifinizi en etkili şekilde hesaplamanıza yardımcı olacak iki araçla ilgili bilgiler bulabilirsiniz:

Trafik Tahmincisini kullanarak anahtar kelimeleriniz için hangi TBM tekliflerinin rekabet üstünlüğü sağladığı konusunda fikir edinebilirsiniz. Girdiğiniz teklif tutarlarına bağlı olarak reklamınızın tahmini ortalama sıralamasını görebilirsiniz.

Reklam yönetim panelinizin İlk sayfa teklifi tahminleri sütununu kullanarak, bir anahtar kelimenin (Kalite Puanına bağlı olarak) arama sonuçlarının ilk sayfasında reklam tetiklemesi için yaklaşık olarak ne kadar teklif vermeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Reklamlarınız arama ağında ve görsel reklam ağında diğer reklam verenlerin reklamlarıyla beraber belirli bir sıralama çerçevesinde gösterilmektedir. Reklamınızın bu sıralamada elde ettiği konuma reklam konumu adı verilir.

AdWords reklamınızın Google'daki ve Arama Ağı'ndaki konumu, anahtar kelimeye göre değişir ve anahtar kelimenin Google'daki maksimum tıklama başına maliyet (TBM) teklifine ve Kalite Puanına göre belirlenir. Bu, aynı veya benzer anahtar kelimelerle çalışan diğer reklamverenlere görelidir. Bu nedenle, siz ve diğer reklamverenler TBM'leri düzenledikçe veya Kalite Puanında bir değişiklik meydana geldikçe, reklamlarınızın konumları da değişecektir.

TOP