FORGOT YOUR DETAILS?

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım ?

by / / Genel, Web Sitesi

Web Site – Web sitenizin olmasıyala ulaşabildiğiniz kitlenin çapı artar ve sürekli olarak açık halde bulunan ofis, market, okul veya dersaneye sahip olmuş olursunuz. Ziyaretçileriniz günün her saatinde istediklerine ulaşabilir ve istedikleri ürün veya hizmeti kolayca edinebilirler..

Prestij Oluşturmak veya Korumak İçin

Bir süre öncesine kadar sadece kartvizitinizin mevcut olması bile yeterliyken şu an üzerinde web sitesi yazılı olmayan bir firmanın kartvizitini taşımak bile prestij kaybına neden olmaktadır. Günümüzde tam anlamı ile internete bağlı bir hayat sürmekteyiz.

Her yeni gün bir firma ticaret hayatında yerini alıyor ve henüz ofisini bile oluşturmadan önce internetteki ofisinin yerini almak istiyor. Çünkü internet, ziyaretçiye hangi mesafede olursa olsun öncelikle firmanızın hayal güçlerindeki yerlerini inşaa eder.

Daha Etkili ve Avantajlı Tanıtım İçin

Ürün, marka veya hizmetinizi internet üzerinden tanıtmanız çok daha kolaydır. Keza internet kullanıcıları kesinlikle ilgili müşteridir ve ulaşmak istediği hedefi daha önceden kafasında kurgulayarak sayfanıza ulaşır ve sizin istediğiniz doğrultuda sizin istediğiniz kadar ürün veya hizmet hakkında bilgi edinebilir. Web sitesi aynı zamanda otomatik olarak işleyen size masrafı olmayan bir satış temsilcisi yada personel vazifesi alır.

Doğrudan Satış ve E-Ticaret

Web sitesi artı vergiler, stopaj, kira, elektrik, su vs. gerektirmeyen iş yerleri/ofislerdir. Son yıllarda web siteleri üzerinden elde edilen kazanç birçok dev şirketi geride bırakarak büyük bir kazanç sektörü haline gelmiştir.
E-Ticaret sayesinde satmak istediğiniz ürünleri fiziki güç harcamadan, reyon, bölüm ve ürün için açıklama yapacak uzman bir personel için masraf etmeden 24 saat çalışan ve ödemeleri de almak üzere herşeyi yapan bir oto mağaza sahibi olursunuz.

İstatistik ve İletişim İçin

Web siteleri sattığınız bir ürün veya hizmet hakkında daha net fikre varmanızı sağlar.

Ürün veya hizmetinize hangi ülkelerden hangi illerden hangi yaş aralığında ve hangi cinsiyete sahip olduğu gibi birçok kritere göre bilgi sahibi olmanızı sağlar ve bu bağlamda genel olarak tepkileri ölçebilirsiniz..

İnternet ziyaretçileri yüzyüze iletişim kurmadıkları için daha rahattır ve sanal dünyada medeni cesaret göstermek gerçek dünyada medeni cesaret göstermekten daha kolaydır ve bu şekilde görünmeyen hedeflerinizi elde edebilirsiniz.

Müşterilerinizden ürün veya hizmet hakkında çok daha net geridönüş alırsınız ve hizmetinizi geliştirebilirsiniz bu da sizi verdiğiniz ihzmette birkaç adım daha ileri götürür.

web site

Web Sitesi Ekonomiktir

Web sitesi tanıtmak istediğiniz herşeyi genel olarak diğer iletişim organlarına göre neredeyse hiç maliyeti olmadan karşılar.

Web sitesinde istediğiniz ürünü bilgiyi veya gelişmeyi anında paylaşabilirsiniz ve bunun size maliyeti yoktur, oysaki televizyon, radyo gibi iletişim araçlarında çok kısa bir süre için bile olsa tanıtım yapmak inanılmaz masraflı ve külfetlidir.

Tanıtımınız belirlenen kuşakta ve belirlenen saat aralıklarında yayınlanır. Genel olarak insanlar TV – Radyo tanıtım ve reklamlarını çok sevmezler ve reklam sıralarında muhtemelen kanal değiştirirler.

Reklam süreleri maliyete paralel uzunluktadır ve tanıtım için eğer çok büyük bir bütçeniz yoksa tanıtımınızı ayrıntılı olarak yapamazsınız.

Genel olarak basılı medyada tanıtım Radyo – TV’ye benzer ve ekstra olarak herhangi bir haber, duyuru, gelişme veya kampanya güncellmesi yapmanız gerekse bile bu tanıtımınız baskıya girdikten sonra mümkün olmaz.

Web Siteleri Ekonomiktir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP