FORGOT YOUR DETAILS?

Seo neden önemlidir ?

by / / Genel, Seo

SEO Nedir?

SEO –  Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) bir web sitesinin iç ve dış faktörleri kullanarak arama motorlarındaki bulunabilirliği ve de aynı zamanda ziyaretçi trafiğini arttırmak üzere yapılan çalışmalardır. Bir internet sitesinin arama motorları tarafından kolayca ulaşılarak, üst sıralarda görüntülenebilmesi için bazı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalara örnek vermek gerekirse; site haritasının oluşturulması, site içi link ve başlık yapısının düzenlenmesi, sayfalara özel bağlantı adreslerinin oluşturması, sitenin web standartlarına uygunluğu gibi bir çok farklı faktör sitenin arama motorları tarafından en iyi şekilde algılanması için sağlanır.

İnternet siteleri neden SEO ’ya ihtiyaç duyar ?

 

İnternet kullanıcılarının %85’den fazlası aradığı internet sitesine ulaşmak için arama motorlarını tercih etmektedir, bu %85’lik kısmın neredeyse tamamı arama sonuçlarında genellikle aradıkları şeyleri ilk sırada ya da ilk sıralarda bularak siteleri ziyaret ediyor, sıralamadaki belkide milyonlarca sayfa olan diğer siteler ilgisini bile çekmiyor. Bu şu anlama geliyor, eğer önemli anahtar kelimelerde ilk sayfalarda değilseniz, yeterince değerli ziyaretçi alamıyorsunuz demektir. Pixelim Media, Arama Motoru Optimizasyon teknikleriyle sitenizin sıralamalardaki konumunu yükseltici çalışmalar gerçekleştirir.

Dünya genelinde istatistiklere bakıldığı zaman web sitelerine gelen günlük trafiğin %98′i aşkın bir kısmının Google, Yahoo, MSN ve türevi arama motorlarından sağlandığı görülmektedir. Bir internet sitesine sahip olmanız demek, sizin insanlar tarafından bulunabileceğiniz ya da ziyaretçilerin sitenizi açtığınız andan itibaren sitenize geleceği anlamına gelmez. Sitenizin internette bulunabilmesi için yapılan bu profesyonel optimizasyon işlemleri sitenizi belirlemiş olduğunuz hedef kitlenize ulaştırabilmeniz için anahtardır. Doğru bir optimizasyon sitenize günlük olarak binlerce ziyaretçi getirirken, optimizasyon aşamasında yapılmış bir hata sıralamalarda gerilere atıp, sizi listelemeden de uzaklaştırabilir.

Arama Motorları neden SEO ’ya önem verir ?

 

Arama Motorları; web sitelerini devamlı taramakta olan sistemlerinin geliştirilmesi ve her geçen gün web’i daha derinlemesine kapsamlı olarak arşivlemek, kullanıcılarına aradığı sorgularda en iyi sonuçları verebilmek için durmaksızın çalışmalarını sürdürmektedir. Sitenizde yapacağınız optimizasyon işlemleri sıralamalarda optimizasyon yapılmamış sitelerden kendi sitenizi arındırarak net sonuçlarda görüntülenebilmesini sağlar. Bu şekilde siz arama motorunun işini kolaylaştırmış olup, sitenizi net bir şekilde algılamasını sağlarsınız.

Arama Motorları nasıl çalışır ?

 

Google, Yahoo, Bing gibi Arama Motorları sahip oldukları büyük sunucularda tüm internet siteleri ile alakalı adres, sayfaları, yazı, etiketleri, link popülerliği gibi sitelerde bulunan bilgileri toplayan “internet siteleri”dir. Arama motorlarında, bir kelime aratıldığı zaman veritabanında bulunan bilgilerle aramanızı bir çok algoritma oluşturarak kullanıcıyı en doğru sonuca sahip internet sitesine ulaştırmaya çalışır.

İnternet siteniz organik arama sonuçlarında en üst sıralarda görüntülensin!

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmetlerimiz ile alakalı detaylı bilgi için Bilgi Formu’muzu doldurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP